Je skvelé, že ťa mám. Ako rituály posilňujú vzťahy s mačkami.

Keď pracujete celý deň alebo máte v dome deti, mačky často chodia len za vami. O to dôležitejšie je posilňovať vzťah s mačkou pomocou rituálov. Pretože aj keď je o mačkách známe, že sú samotári, stále potrebujú lásku a náklonnosť. Zostavili sme niekoľko jednoduchých tipov, ako dosiahnuť krásneho vzťahu medzi ľuďmi a mačkami aj cez každodenný stres.

Tip 1: Pozdravte mačku intenzívne

Konečne doma po ôsmich hodinách práce, ruky plné nákupných tašiek - a mačka už čaká pri vchodových dverách na svojho dvojnohého priateľa. Často sa stáva, že jednoducho idete do bytu a ignorujete mačku, až na krátke "ahoj". Ale presne toto by sa nemalo stať! Je to lepšie takto:

Po odomknutí mačku s radosťou pozdravte.

Najprv odložte všetky nákupy, tašky, poštu atď.

Buďte s mačkou v "úrovni očí", najlepšie pokľaknite alebo sa mierne prikrčte.

Doprajte svojej mačke veľa maznania.

Tip 2: Naplánujte si hranie a maznanie s mačkou

Najkrajším rituálom pre mačku je, keď integrujete čas na hru do dňa a maznáte sa s ňou aspoň raz denne. Môže to byť ráno alebo ešte lepšie neskoro večer, keď sú všetci uvoľnení. Stačí 10 minút len ​​pre vás a pre vašu mačku. Malo by to byť vždy v rovnakú hodinu.

Tu je dôležité zistiť, čo má mačka najradšej. Je to lov? Potom sú vítanou zmenou loptové hry alebo lov myší. Uprednostňovala by mačka prácu? Potom majú zmysel inteligentné hračky alebo hry s krmivom.

Kto je aktívnejší, môže hrať s mačkou na schovávačku. Najlepšie je mať vždy po ruke niekoľko pochúťok Vitakraft.

Tip 3: Udržujte rituály kŕmenia

Cesta k srdcu človeka prechádza jeho žalúdkom. Intímny vzťah človeka a mačky možno posilniť dodržiavaním rituálov. To si vyžaduje pre mačku pevnú dobu kŕmenia. Napríklad pokiaľ možno ráno a večer. Vaša mačka si tiež užije rozmanitosť v miske. Mokré krmivo Poésie ponúka veľký výber druhov a textúr - aby sa mačka pri jedle nenudila. Viac o tom.