Pekné útočisko pre mačky: moderné útulné domčeky

Útulný domček v byte je ideálny pre spanie a úkryt. Pri nákupe by ste však mali venovať pozornosť určitým bodom, aby sa z neho mačka mohla dlho tešiť a tiež prijať nové miesto na spanie.

Odporúčame: domčeky z plsti alebo plyšu

Teraz existuje veľké množstvo plyšových domčekov s rôznymi vzormi, materiálmi, funkciami a veľkosťami. Pokiaľ ide o materiál, mäkké tkaniny, ako je plsť alebo plyš, sú ideálne a ich mäkký vnútrajšok zaisťuje vysokú úroveň prijatia mačkami. Mnoho mačacích pelechov už má vnútri nejaký druh vankúša alebo podložky, ktoré sú často umývateľné. Ak nie, určite by sem mal byť vložený vankúš alebo deka. V pravidelných intervaloch ich vymieňajte a čistite.

Mačacie domčeky pre veľké i malé mačky.

Aj keď majú mačky radi úzke útulné domčeky, majitelia mačiek by sa mali uistiť, že je vybraná správna veľkosť. Mnoho mačacích pelechov, ktoré možno kúpiť v obchodoch, je určené pre malé alebo drobné domáce mačky. Ak máte väčšiu mačku, ako je mainská mývalia mačka, mali by ste si zistiť presné rozmery a vopred vyskúšajte správnu veľkosť pomocou krabičky: Jednoducho vložte mačku a skontrolujte, či je na všetkých stranách dostatok miesta. Okrem toho existujú tiež domčeky, ktoré možno ľahko premeniť na normálne miesto na spanie. Napríklad domček môže byť rozdelený na dve časti pomocou zipsu, takže sú vytvorené dve postieľky.

Akonáhle mačka prijme domček, určite sa stane novým obľúbeným miestom. Domčeky chránia pred prievanom a poskytujú útulné teplo. Ale predovšetkým, domáce tigre sa radi chránia pred zvedavým pohľadom, kým driemu.

Odborníci na mačky odporúčajú multifunkčné domčeky vyrobené z plsti odolné voči škrabaniu. Vďaka zipsu možno hornú časť sňať, aby sa vytvorilo normálne miesto na spanie. Plyšový vankúš vnútri je odnímateľný a možno ho dokonca vložiť do práčky. Jednoduchý dizajn tiež harmonicky zapadne do každého bytu.