Prečo mokré krmivo pro mačky?

Ruku na srdce: Existuje veľa dôvodov pre mokré i pre suché krmivo. Nakoniec sa vaša mačka sama rozhodne, čo bude jesť. Často sa však stáva, že mačky preferujú dobré mokré krmivo, ako je Poésie®. Je to hlavne kvôli lákavej vôni, ale aj preto, že viac zodpovedá prirodzenej strave mačiek. Pretože aj divoké mačky prijímajú tekutinu hlavne prostredníctvom mäsa svojej koristi.

Ruku na srdce: Existuje veľa dôvodov pre mokré i pre suché krmivo. Nakoniec sa vaša mačka sama rozhodne, čo bude jesť. Často sa však stáva, že mačky preferujú dobré mokré krmivo, ako je Poésie®. Je to hlavne kvôli lákavej vôni, ale aj preto, že viac zodpovedá prirodzenej strave mačiek. Pretože aj divoké mačky prijímajú tekutinu hlavne prostredníctvom mäsa svojej koristi. Domáce tigre môžu lepšie pokrývať rovnováhu tekutín mokrým jedlom. Skutočná výhoda, najmä pre mačky, ktoré sú lenivé piť. Ďalšie výhody sú:

  • Mokré krmivo je všeobecne prijímané viac než suché.
  • Mokré krmivo poskytuje ďalšiu hydratáciu.
  • Mokré krmivo je tiež ideálne pre mačky s nadváhou, pretože dávkovanie je jasnejšie (u suchého krmiva máte tendenciu nasypať do misky príliš veľa)
  • Mokré krmivo je vhodnejšie najmä pre staršie mačky so zubnými problémami alebo chýbajúcimi zubami.